GAZ-SYSTEM w gronie sponsorów Turnieju!

Mamy przyjemność przedstawić sponsora Turnieju firmę GAZ-SYSTEM.

GAZ-SYSTEM jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za utrzymanie i eksploatację ponad 11 tysięcy km sieci gazowej w Polsce. Najważniejszym obowiązkiem spółki jest zapewnienie bezpieczeństwa i niezawodności pracy systemu gazociągów wysokiego ciśnienia.
GAZ-SYSTEM jest też właścicielem spółki Polskie LNG, która zarządza terminalem skroplonego gazu ziemnego LNG w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Terminal LNG w Świnoujściu to istotny element budowania niezależności energetycznej Polski oraz roli znaczącego uczestnika europejskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego.
Spółka realizuje projekt Baltic Pipe, jedno z najważniejszych przedsięwzięć infrastrukturalnych w kraju, polegające na wybudowaniu dwukierunkowego gazociągu morskiego, łączącego Polskę i Danię oraz rozbudowie lokalnej sieci przesyłowej. W ramach programu inwestycyjnego 2015-2025 GAZ-SYSTEM planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Powstanie nowych gazociągów w ramach Korytarza Gazowego Północ-Południe, a także budowa połączeń z systemami gazowymi państw sąsiednich wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski i będzie stanowić istotny wkład w rozwój konkurencyjnego rynku i systemu przesyłowego gazu ziemnego w Europie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *